טיול רגלי בקניוני מואב- 4 וחצי ימים

  בלתי נשכחים עם מנחם מרקוס, מסלול יפה מעבר לכל דימיון, ביפים שבקניוני ירדן.

"כל דבר בגבולות המדבר הזה נראה כנלחם בכוחות ההרס. יש כאן מלחמה בין הגורמים ומאבק לקיום, שאין כמוהו לפראות ואכזריות בשום מקום אחר בטבע…"
ג'ון ואן קאייק- 1901


טיולי ג'יפים בוואדי רם

טיולי ג'יפים בוואדי רם, מנופי המדבר היפים בתבל: מבחר אפשרויות.

קרא עוד

המדבר המזרחי וארמונות המדבר בירדן

מסע ג'יפים של 4 ימים בירדן, למדבר המזרחי וארמונות המדבר.

קרא עוד

טיול גמלים בירדן: קניוני הערבה והרי אדום

  ↵ טיול גמלים והליכה בקניוני הערבה הירדנית: וואדי אל חיימר.

קרא עוד


מסע רגלי בקניוני ים המלח בירדן: וואדי זרקאת מעיין
מסע רגלי בקניוני ים המלח בירדן: וואדי זרקאת מעיין

 

מטיילים שטיילו איתנו, מה הם חושבים? כאן

טיולי ירדן קצרים של יום ויומיים.

טיולים לירדן, מסלולי טיול בואדי רם

צלילה בירדן, צלילות בעקבה.

לגלריית טיולי קניוני מואב בירדן

 

תאריכים פתוחים להרשמה:
בחגים: ראש השנה, סוכות ופסח.

4 וחצי ימים בלתי נשכחים ביפים שבקניוני ירדן עם מנחם מרקוס
זהו טיול לכל חובבי המדבר, בואו נשאיר את הג'יפ ברובו של הזמן מאחור, ונצא למסע חלומי לאחת מפינות החמד המיוחדות ביותר על פני כדור הארץ. ריכוז מדהים של קניוני ענק, הזורמים במים בכל ימות השנה, קירות אימתניים זקופים וצמחיה פראית- נישה טרופית של ממש בלב מדבר צחיח. מעל 20 ואדיות בצפיפות ייחודית לאזור יורדים להם מרום רכסי אדום ומואב לכוון ים המלח והערבה. תופעה ייחודית בקנה מידה עולמי כתוצר לוואי לפתיחתו הדרמטית של השבר הסורי אפריקני. ממש לא כדאי להחמיץ וכל מילה מיותרת!
זהו טיול למיטיבי לכת אך רמת ההליכות אינה קשה באופן חריג. שילוב עם רכבים ירדנים שיסיעו אותנו מנקודה אחת לשניה. בכל יום מסלול בקניון אחר, הקפצה ברכב לתחילת המסלול בחלקו העליון של הנחל ואיסוף בסופו בתחתית הנחל. כחובב ג'יפים ותיק אני נאלץ להודות, זהו ללא ספק היפה בטיולי ירדן, ומי שלא ראה לא יבין ולבטח טרם ראה את ירדן.
יום 1- 16:00 מפגש במסוף ערבה (הגעה עצמאית) ונסיעה ללינה במלון עמרה היפה והנעים בפטרה.
יום 2- נסיעה ברכבים צפונה בגב ההר עד חלקו העליון של ואדי רואר מהיפים בקניוני ירדן. יום שלם שכולו הרפתקה, שילוב של נחל זורם, בולדרים מקפצים, צמחיה צפופה והרבה הנאה. סיום אחר הצהריים בשפך הואדי ליד חורבות פונון העתיקה. נעלה על הרכבים לנסיעה קצרה ואנו באזור הדיונות של הערבה הירדנית ללינת שטח עם טבח, שקי שינה והרבה כוכבים.
יום 3- יוקדש לזרד העליון, אזור עין בורביתה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה מרהיבה במעלה נמלה על צלע ההר, שיוביל אותנו מבקעת הערבה לפסגות המדהימות של הרי אדום. משם המשך נסיעה לקניון הזרד העליון, מסלול מעגלי מרתק באבן גיר לבנה במימי הואדי החמימים, מעין בורביתה לחמאם עפרת. מסלול מרגש ומפתיע, הדורש חציית בריכות בשחיה. בסיום היום נסיעה לקראק ללינה בגסט האוס המקומי. (יפה ונעים).
יום 4- ואדי איבן חמאד. עם בוקר ואנו בדרכנו לואדי איבן חמד, וככול שנקדים כך יטיב לנו. זהו היפה בקניוני ירדן. יום של הליכה קלה בנופים שלא יאמנו, נדבר לאחר המסלול... איסוף בתחתית הואדי ליד ים המלח. לינה בליל הסיום בחיק החוליות המפנקות של הערבה הירדנית.
יום 5- יום אחרון אך המלאכה מרובה, נחל ארנון האגדי (מוג'יב). קירות המתנשאים לגובה מאות מטרים, מים והרבה מהם . אחריו הפוגה קצרה ויציאה להליכה באחרון הקניונים במסע זה, ואדי חודיירה או נומיירה בשמו הנוסף, הצר והקומפקטי מבין הקניונים, עם שער מרשים בדמות בולדר ענקי התלוי בין קירות הקניון. שעתיים מהנות של הליכה וסיימנו את יומנו בים המלח בשלישית. החגיגה בסיומה, פיזור לגבול הצפוני בשייח חוסיין או למסוף ערבה בדרומי.

המחיר כולל: מדריך ישראלי, מלווה ומאבטח ירדני, כל ההסעות, 4 לילות בירדן בפנסיון מלא, 2 לינות שטח מאורגנות, ארוחות צהריים, כניסות לאתרים.

אינו כולל: מיסי גבול- 65$ לאדם וטיפים- 6$ לאדם ליום.

המסלול ניתן לשינויים עקב שינויים במזג האוויר. 


טיול רגלי בקניוני מואב בירדן: נחל זרד
טיול רגלי בקניוני מואב בירדן: נחל זרד

 

 

לגלריות תמונות של פטרה וואדי רם.

מידע על טיולי ג'יפים באילת.

גלרית קניוני מואב בירדן

טיול סנפלינג בוואדי פייד -  סככין

 

טיולים לפטרה: כל האפשרויות

מבחר אפשרויות לטיולים לפטרה מאילת של יום ויומיים

קרא עוד

צלילה בעקבה בירדן

  צלילות בעקבה בירדן, מגוון אתרים ואפשרויות.

קרא עוד

ספרי צילום מהמדבר

ספרי צילום על מדבר שמוצאנו לאור לאחרונה

קרא עוד