מומלצים

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next
טיולים ארוכים בירדן: ג'יפים והליכה

מבחר טיולי שטח הירדן של 3 ימים ומעלה.

טיול יומיים בירדן: פטרה וואדי רם

   ↵   ↵ החוויה האולטימטיבית בירדן, טיול יומיים לפטרה וואדי רם.

טיול יומיים לפטרה בירדן

  ↵ טיול מקיף של יומיים לפטרה בלבד, כולל המנזר, הר הקורבנות וג'אבל הרון.

טיול גמלים בירדן: קניוני הערבה והרי אדום

  ↵ טיול גמלים והליכה בקניוני הערבה הירדנית: וואדי אל חיימר.

המדבר המזרחי וארמונות המדבר בירדן

מסע ג'יפים של 4 ימים בירדן, למדבר המזרחי וארמונות המדבר.

טיולי ג'יפים באילת

  ↵  ↵   ↵ מגוון טיולי ג'יפים והליכה בהרי אילת, טיולים קבוצתיים ופרטיים

טיול הר גבוה בסיני

מסע רגלי עם גמלים לאזור ההר הגבוה של סיני, טיול קסום באווירה שאין שני לה

טיול 4.5 ימים לקניוני מואב

טיול רגלי בקניוני מואב בירדן, טוויב עוצרת נשימה.

המדבר המערבי: 11 יום צפוני

מסע ג'יפים של 11 יום למדבר המערבי של מצרים- מסלול צפוני: סיווה וים החולות הגדול

טיולי ג'יפים קצרים בנגב

טיולים בנגב, טיולי ג'יפים קצרים במצפה רמון, נחל צין, דרך הבשמים, המכתשים.

Latest Tours

All Private Jeep tours: Eilat

All Private Jeep tours: Eilat

Private Jeep Tours from Eilat: Desert jeep tours combining with camels, hiking and snorkling in the Red Sea. Tours to Timna Park and the Red Canyon. Sunset and night tours...

מדבר וישימון- 2 ספרי צילומי מדבר חדשים
צילומים: ארז הרנשטטהאלבום הראשון שיצא לאור

 


האלבום השני


לצפייה באלבום מדבר

לצפייה באלבום ישימון
 

עשרות שנים של התבוננות, אלפי לילות ששמיהם זרועי כוכבים, ביניהם ימי קיץ לוהטים וימי חורף וקור מקפיאים; רגעי קושי יוצאי דופן בטיפוס לפסגה רחוקה ורגעי רוגע ושלווה על דיונות המשתרעות עד לאופק; זיכרונות של מראות, קולות, ריחות וטעמים, ושל אנשים יקרים. ספר זה הינו סיכום למסע אישי בן שנות דור במדבריות הקסומים המקיפים אותנו מכל עבר. זהו גם סיפורם של מדבריות עצמם: סיני, הנגב, ירדן והמדבר המערבי של מצרים (מזרח הסהרה).

לא הייתי מודע לכך אז, אך בשנת 1983, כמדריך צעיר בסיני, יצאתי למסע - מסע ארוך, עתיר חוויות ומעייף מדי פעם אך יפה להפליא, שיש לו התחלה אך אין לו עדיין סוף. מאושר אני ובר מזל על שזכיתי לחוות את נפלאותיו ולתעד אותן במשך השנים. בת לוויתי הנאמנה במסעי זה, הנפרט לאין ספור נתיבים ומסלולים ארוכים וקצרים בנופי מדבריות שונים, הייתה תמיד המצלמה, מדגמים וסוגים שונים, שהשתנו והשתכללו במשך השנים. גם היכרותי עם נופי המדבר ודרכיו גברה במשך הזמן ומעבר לכך גברה אהבתי להם.

באוסף התמונות שלפניכם ניסיתי ללכוד, מזווית ראייתי האישית, ולהציג לעיניכם את יופיו העדין והשברירי של המדבר, ומולו, את ההדר ואת העוצמה הבלתי נתפסים כמעט של נופיו ושל מרחביו. ניגודים אלו הם שהופכים את המדבר למקום מפתיע, ולעיתים לא צפוי, אך מרתק ושובה לב תמיד.

במקרה, או שלא במקרה, תקופת הזמן שבה צולמו תמונות אלו חופפת לתקופה שבה הלך והתעצם, ואף הגיע לשיאו, המפגש ההרסני בין מדבריות ושטחי טבע ונוף בראשיתיים באזורנו ובעולם כולו, לתהליכי פיתוח המביאים קידמה לכאורה. תהליכים אלו, מלווים לעתים קרובות בחוסר רגישות לערכי המדבר המיוחדים ולחשיבות שימורם, פגעו פגיעה אנושה בחלקם. לצערי, חלק מהנופים והדמויות המופיעים בספר הם רק זיכרון עבר המתרחק מאיתנו במהירות והעתיד אינו צופן בשורת שינוי. משימת התיעוד וצילום התמונות על פי דרכי והבנתי הופכת קשה יותר עם חלוף הזמן.

התמונות מלוות בטכסטים, שאותם ליקט ואת רובם תרגם אברהם שקד, מוותיקי המדריכים בסיני ואוהב מדבר מושבע. המשותף לטכסטים אלו, שנאספו בחלקם מספרי מסע עתיקים ובחלקם מכתבים חדשים יותר, הוא היותם ביטוי לחוויות עזות שעברו הכותבים במסעותיהם במדבר ודברי שבח והלל למעשי הבריאה שבו.
טכסטים אלו, נתנו בידי את חוט השני המקשר בין התמונות והם בעלי ערך מוסף המעצים את חוויית הספר שלפניכם ליותר מעוד אוסף של תמונות יפות. על כך מסורה לו תודתי החמה.
תודה לאלו שעזרו, כל אחד בתחומו, להוצאת הספר: לאיציק מקובסקי, למנחם מרקוס, לטוני מלקויסט, למוטי חזן, וכמובן לאנג'לה ולכל אלו שליוו אותנו בשנות נדודינו במדבר.

ולסיום, ספר זה מקדיש אני לאחי הצעיר והאהוב אוהד, אשר קיפח את חייו בתאונת אופנוע בליל ה- 1.1.2010 והוא בן 28 בלבד. אוהד היה לי אח וחבר, ובשנותיו האחרונות גם שותף לחוויה ולעשייה בתחום טיולי במדבר. כחודש לפני מותו טיילנו בצוותא ברכסי אדום שבירדן שם צילם גם הוא. הצילום אותו אהבתי מבין צילומיו אלו צורף לספר זה עמ' 88. יהי זכרו ברוך.

ארז

ניתן לרכוש הספר דרך האתר במחיר 95 ש"ח כולל המשלוח  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.